Nowy Szpital w Świeciu otrzymał dotację na termomodernizację 2018-07-20

Nowy Szpital w Świeciu otrzymał ponad 6 mln zł dotacji na termomodernizację. Do końca 2019 r. dwa szpitalne budynki zostaną ocieplone i zmodernizowane.

Projekt dotyczy budynku głównego szpitala oraz oddalonego od niego budynku, gdzie mieszczą się oddziały: płucny, zakaźny i paliatywny. Oba obiekty zostały zbudowane przy wykorzystaniu starych technologii, które dziś nie spełniają swojej roli. Przede wszystkim są energochłonne i zużywają dużo energii cieplnej na ogrzanie oraz energii energetycznej na potrzeby oświetlenia.

Dlatego zakres prac, które zostaną przeprowadzone w ramach termomodernizacji obejmuje: docieplenie ścian zewnętrznych, dachu i przyziemia, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizację instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody i oświetlenia. Po termomodernizacji budynki będą nie tylko bardziej energooszczędne ale także bardziej komfortowe dla pacjentów i estetyczne.

Całkowity koszt projektu wyniesie 7 447 003 zł z czego6 254 219,26 to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.