Nowe poradnie w lubuskich Nowych Szpitalach 2018-07-10

Szpitale w Świebodzinie i Kostrzynie otrzymały kontrakty na nowe poradnie specjalistyczne. Od 1 lipca w Świebodzinie ruszyła poradnia neurologiczna dla dzieci a w Kostrzynie poradnia preluksacyjna.

Poradnia preluksacyjna zajmuje się diagnostyką wad wrodzonych i rozwojowych stawów biodrowych noworodków i niemowląt do 1 roku życia. Wizyta w poradni preluksacyjnej obejmuje badanie ortopedyczne i badanie USG stawów biodrowych.

Natomiast w Świebodzinie rozpoczęła działalność poradnia neurologiczna dla dzieci i młodzieży. Zakres świadczeń obejmuje diagnostykę i leczenie chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego u dzieci i młodzieży w wieku 0 – 18 lat.