Trwa modernizacja SOR w Świebodzinie 2018-06-06

W Nowym Szpitalu w Świebodzinie trwa modernizacja oddziału ratunkowego. Odświeżone zostaną sale oraz łazienki dla pacjentów i personelu. Na oddział trafi również nowy specjalistyczny sprzęt medyczny.

Wszystkie sale w SOR zostaną pomalowane a oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne. W obszarze wstępnej intensywnej terapii dodatkowo wykonane zostaną prace związane z modernizacją instalacji gazów medycznych – tam powstało dodatkowe stanowisko intensywnej terapii. Odnowione zostaną łazienki dla pacjentów i personelu. Remont obejmuje również montaż drzwi automatycznych, drzwi wewnętrznych przeciwpożarowych, drzwi przesuwanych wewnętrznych. Aby remont był jak najmniej uciążliwy dla pacjentów i personelu prace wykonywane są stopniowo. Obecnie trwa remont łazienek oraz  sal w obszarze resuscytacyjno- zabiegowym.

Częścią projektu jest również zakup sprzętumedycznego. Na oddział zostaną zakupione: pompy infuzyjne,  defibrylator z teletransmisją i bez teletransmisji, respirator transportowy, kardiomonitory,  respirator stacjonarny, ssak elektryczne, aparaty do znieczulania,  aparat USG, łóżka do intensywnej terapii,  aparaty EKG.

Łączny koszt zakupu sprzętu medycznego to 1 134 553 zł. Modernizacja i zakup sprzętu została dofinansowana z funduszy UE.